Inimpsühholoogia on võrratu, väga tihti suhetes, reisides, asjades me otsime ehtsust, toetust, seda “ahh-nii-hea” tunnet. Olles selle kätte saanud, tahame seda veel. See on ühtpidi väga hea sõltuvus ja teiselt poolt viis ja võimalus, kuidas end tasakaalustada.
🦒Täna hommikul ühe tuttava Keenia-reisi nalja peale viisin end mõttes tagasi meie Keenia reisi. Pean ütlema jah, telefonis pilte scrollides (see oli aasta tagasi) tuli ette veel 3-4 reisi välismaale, ma olin jõudnud need ära unustada. Nad andsid hea kogemuse, korra mõnusa laksu ja siis läksid ühte patta nimega “elamused”.
😌Ka alateadvuses on nii, meil on mure, tahame saada lahendust, tahaks saada seda mõnusat laksu kätte nagu siis kui jõuad oma lemmikriiki või kaua oodatud reisile ja siis seda nautida. Natukese aja pärast see hääbub… Nii ka reisidega.
🙏Aga seal on AGA. See aga seisneb selles, et meie ise leiame tasakaalu. Kui me ise leiame oma koha oma eluringis, oma tasakaalu, järjepidevuse ja selle sisse harjutame, ka igapäevaelus selle tunde kogemise, siis see tunne kasvab. Jah, üksikud hetked jäävad kus see tunne on tugevam, aga kui see tunne, see tasakaalu tunne on pidevalt hea – saab see uueks normaalsuseks. Ja siis, sõbrad, siis algab see maagia mida me nimetame külgetõmbeseaduseks – mõtled ja saad. Mis see tegelikult on, on see, et me oleme oma meeled seadnud sinna suunda, kuhu me soovime minna ja me juba alateadlikult märkame seda, ajule meeldib seoseid näha ja leida.
🧠Kes nimetab seda maagiaks, kes intuitsiooniks, kes seletab lahti teadusega – igalühel oma. Aga võtmesõna on ikkagi järjepidevus.
🚶♀️Ja seda enam julgustan sind, ka nüüd ja praegu, leidma seda tasakaalu ja harjutama sisse hea nägemist ja kogemist. Seda saab teha ka pisikeste sammudega, keskendudes sellele, mida naudid.
👥Sedasama õpetame ka mõlemas webinaris tuleval nädalavahetusel – vaata meie üritusi, siis näed.

Kuidas siis tuua ülesse maksimaalselt naudinguid? Toon siinsamas mõned näited:
- Jälgi seda, mida sa mõtled – mida sa mõtled ja teed hommikuti üles tõustes? Haarad nutitelefoni ja kontrollid mis toimub? See on üheltpoolt loomulik ja teiselt poolt teadvustamata. Ehk ka seda osa saad sa ise juhtida.
Näiteks: Ärkad ülesse, jõuga mõtled et ei tee telefoni lahti ja hoiad seda kinni, ka 4G-d ja WiFit väljas nii pool kuni tund aega. Ning kasutad seda aega näiteks lugemisest, treeninguks ja endale peeglis komplimentide ütlemiseks (ja kui oled minumoodi, teed 10+ kätekõverdust vms ka)..
On siis teistsugune hommik? On sisukam? Aga kui nii teha iga hommik? Küsimus siin ongi harjumuste ümber tegemine ja see, et sa harjutad teadlikult ümber end teadlikumaks. Ehk sa harjutad end märkama!

Ja ka juhul, kui sa kohe seda praegu ei tee, mingi hetk loed sa sama mõtet raamatust, blogist, vlogist ja mõtled – kui hea mõte, sest et mingi hetk oled sa seda siit lugenud ning tundnud, et see kõnetab sind… Ju siis polnud praegu õige hetk.
2. Õpi üles tooma head päeva jooksul.
Pane näiteks äratuskell päeva jooksul 3 korda helistama kindlateks kellaaegadeks ja tee endaga kokkulepe, et no matter what, see on 5 minuti pausi aeg. Hästi, on koosolek, siis lükkad selle lõpuni edasi AGA SIIS kindlasti, eks? Igal muul juhul on see enesepetmine, endale valetamine – kas sa tegelikult soovid seda teha, või oled enda jaoks oluline?

3. Too tähelepanu õhtuti sellele, mida päevas nautisid ja mille üle ise uhke oled, et tegid.
See on ka väga hea nõks, mida teha lastega õhtul, et aidata neil ka leida päevas head. Ilmselt oled sa märganud, et keskkond kus kasvab kipub ületähtsustama hirmu, negatiivsust ja muud. Kui miskit uut (hirmsat) juhtub, on kohe emotsioonid laes, aga midagi positiivset on see lihtsalt öeldes pehme reaktsiooniga.
Ehk siis kui sa tood tähelepanu sellele, mida sa naudid, õpid sa pidevalt oma aju juhtima sinna suunda, nägema head. Jällegi, siin tuleb ülesse see, et aju on harjunud leidma seoseid, ehk siis automaatselt hakkad sa end juhtima sinna suunda, mida sa oma elus teed.

Mis siis juhtub? Märkad paari päeva pärast, et see tegevus on automaatsemaks minemas, lihtsamaks… Hommikul on mõnusam tõusta, kergem ja lihtsam, mõtteid on vähem.
Nädala-kahe pärast märkad et sa lähed varem magama ning naudid hommikuid, nägu on ilusam ja siledam, lapsed on toredamad ja kaaslane on kuulav ja mõistev… Ehk siis sa märkad järjest rohkem head.
Ja siis mingi hetk on murdepunkt. Kus tegelikult on muutused juba toimunud, ehk siis see on nö edupunkt. Mis siis tegelikult oleks vaja teha: Needsamad sammud ette võtta, 2 päeva murdepunkti üle elada ja edasi panna!

Mis edasi? Soovid neidsamu nõuandeid endale PDF formaadis? Aga palun! Lühendatult ja illustreeritult saavad need kõik meilinglistis olijad. Saad end kirja panna siit alt: