You are currently viewing 5 meditatiivset lahendust kokku jooksmisel

5 meditatiivset lahendust kokku jooksmisel

Kui tihti sina tunned, et tass on liiga täis, sest et:

Kõike tundub liiga palju
Tunded on välja elamata
Füüsilist liikumist on vähe / õue pole ammu läinud
Mõistus ketrab üle, sest et ta on harjunud seda tegema
Puudub suund kuhu minna
Süüdistad end, sest sa arvad, et sul on midagi viga või et sa pole oma eesmärki veel saavutanud ja praegu on ideaalne aeg selleks, sest et… (10 põhjust)


Märkad, kui lihtne on end defineerida sellest ülemisest nimekirjast? See on vabanduste nimekiri, ja tihti sellest seisundist on keeruline välja tulla, kui pole saanud liikuda ja pole valinud endale eesmärki kuhu poole minna.

Eesmärgid võivad olla väikesed, alates sellest et hommikul 30 minutit netti lahti ei tee ja õhtul 1h enne magamaminekut panen neti kinni.Kuni selleni, et toitun iga päev kehale tervislikult ning liigun 30 minutit


Eesmärk on midagi, mille suunas liikuda. Kui pidevalt istuda pea teki all ja juurelda selle üle, mida pole ja miks kõik on halvasti, siis ei saa tulla lahendusi.

Seetõttu, on see nimekiri neile, kes on harjunud tooma endale vabandusi, miks midagi ei saa.

  1. Alusta ühest harjumusest, mida sa iga päev, 7 päeva (!) järjest harjutad. Nt hommikul 30 minutit teed virgutust, liigutad end toas, sirutad või loed raamatut, kaisutad kallimat/lapsi/kassi … ja sotsiaalmeedia jm meedia jääb kinni. Mida see teeb? Õpetab sind kõigepealt harjumust looma ja iseend usaldama läbi korduva tegevuse ja selle õnnestumise.
  2. Tee endale harjumus iga päev minimaalselt 30 minutit liikuda. Mida see aitab? Aitab ülemõtlemist kinni panna
  3. 5-minuti pausid igas tunnis või rohkem kui 3x päevas. Sind aitavad nt meie tehtud lindistused SIIN!
  4. Kuula õhtuti meie mõtted kinni hüpnoosi. Selle leiad siit lingilt altpoolt.
  5. Liigu looduses! Nii palju kui saad. Siin on aga konks: liikumise ajal keskendu looduse jälgimisele. Tihti, kui peas on liiga palju infot, on vaja seda teadlikult tühjendada, anda võimalus teistele ajuosadele aktiviseeruda ja mõistuse osal, puhata.

Ja kui sa tunned, et ei, seda on vähe, tahan teada, miks ma selline olen ja mis lahendused veel on. Siis meie kodukursus, ootab sind. Loe sellest siit rohkem 🙂

Leave a Reply